DUK

 

 

Kuo studijų programa panaši ir kuo skiriasi nuo geografijos studijų programų?

 

Panašumai. Teai yra geografijos krypties studijų programa, suteikianti pagrindines žinias apie geosferas, visuomenės teritorines struktūras ir jų sąveiką, orientuota į platų sistemišką aplinkos pažinimą.

Skirtumai. Pagrindinis studijų objektas yra konkretesnis – tai geografiniai duomenys ir žemėlapiai. Be to, programa suteikia susijusias žinias iš gretimų sričių – informatikos (automatizuoto duomenų apdorojimo, duomenų bazių, sistemų projektavimo), technologijų (geodezijos, žemėtvarkos, topografinių matavimų) ir net grafinio dizaino. Tai labai išplečia galimybes įsidarbinti.

 

 

Ar sunku studijuoti?

 

Tai nėra pačios lengviausios studijos. Tai, kas lengva, prieinama kiekvienam, o išskirtinės kompetencijos reikalauja šiokių tokių pastangų. Bet kol kas visiems pavyko įsisavinti visus būtinus dalykus ir atrasti savyje naujų gebėjimų. Puikiai sekasi ir humanitarinių polinkių studentams – juk kažkas turi rašyti specifikacijas ir kurti žemėlapių dizainą. Programuoti, geriau ar blogiau, irgi išmoksta visi! Mokomės dirbti komandoje ir panaudoti tai, kas sekasi geriausiai.