Studijos

 

Kartografija – mokslas apie žemėlapius ir geografinius duomenis, naudojamus jiems sudaryti.

 

Pagrindinės šio mokslo kryptys – įvairių reiškinių erdvinė analizė ir mokslinis vizualizavimas. Pagrindinis instrumentas – geografinės informacijos sistemų programų paketai (GIS). Studijų metu įgytos žinias ir gebėjimai gali būti pritaikyti labai įvairiose srityse.   Kartografijos studijų programos absolventas yra įsisavinęs šiuolaikiškas programų sistemas, geografinių duomenų kaupimo, tvarkymo, analizės, žemėlapių bei atlasų sudarymo principus. Jis suvokia vaizdinio informacijos pateikimo svarbą ir galimybes, moka teorines žinias kūrybiškai, kritiškai ir novatoriškai taikyti visuomenės ir gamtos reiškinių kartografiniam modeliavimui.   Kartografijos studijos – ne tik apie žemėlapius, o apie daugybę įdomių  dalykų, kuriuos galima vaizduoti žemėlapiuose. Apie įvairiausias žemėlapio formas ir paskirtis. Apie gamtą, žmones ir kompiuterius. Apie teorijas, kurias taikome praktiškai ir gyvenimišką patirtį, kurią paaiškiname teoriškai. Apie geografiją – šiuolaikine informacinių technologijų kalba!  

 

 • Vaizduotė svarbesnė už žinias. Logika nuves nuo A iki B. Vaizduotė nuves bet kur.
 • Nenustokite abejoti. Smalsumas turi savas priežastis egzistuoti.
 • Gamta mums parodo tik liūto uodegą. Liūto neaprėpiame dėl jo didumo, bet jis yra.
 • Tiesa yra tai, kas visada išlaiko patirties testą.
 • Išsilavinimas yra tai, kas išlieka net pamiršus viską, ko išmokote mokykloje.
 • Tas, kuris niekada neklydo, niekada nebandė nieko naujo.
 • Kiekvienas gudrus kvailys gali paversti dalykus didesniais, sudėtingesniais ir žiauresniais. Reikia genialumo ir drąsos eiti priešinga kryptimi.

(Albertas Einšteinas)      

 

 

Mūsų dėstytojai intensyviai dirba projektuose, kurių rezultatus naudoja visi:

 • Lietuvos erdvinės informacijos portalas www.geoportal.lt
 • Lietuvos nacionalinis atlasas
 • Žemėlapių ir atlasų sudarymas įvairiems leidiniams, tarp jų – mokykliniams atlasams
 • Geografinės informacijos standartų, teisiės aktų, terminų žodynų rengimas, ekspertinė veikla

 

Mūsų katedra koordinuoja visas universitetinių studijų pakopas.

 

Kartografijos ir GIS bakalauro studijos – tiems, kuriuos domina daug skirtingų dalykų vienu metu. Gali būti, kad geografiniai duomenys ir žemėlapiai padės juos susieti į vieną veiklą, kuria užsiimant darbo valandos netrumpins gyvenimo.  Pasižiūrėkite plakatą arba skaitykite plačiau.

 

Papildomosios studijos „Geografija“ skirtos kolegijų absolventams, kurie jau turi šiek tiek geodezijos, kadastro, žemėtvarkos, kitų geografinių ar GIS technologijų žinių. Po vienerių metų įdomių studijų galėsite stoti net į keturias magistro studijų programas Vilniaus universitete!  Arba rinkitės šios programos kursus kaip kvalifikacijos kėlimo kursus (aktualu mokytojams).

 

KARTOGRAFIJOS MAGISTRANTŪRA – puikus pasirinkimas įvairių sričių bakalaurams, kurie sieja savo ateitį su geografiniais tyrimais, geografinės informacijos sistemomis, o ypač  – su žemėlapiais.  Studijų programa nuolat tobulinama ir atnaujinama. Dauguma dėstytojų dirba ir kitose įstaigose, projektuose, todėl turi sukaupę naudingos patirties, kuria mielai dalinasi su studentais.  

 

DOKTORANTŪROS studijos – aukščiausia studijų pakopa, vykdoma Fizinės geografijos mokslų kryptyje. Mokslų daktaro laipsnis reikalingas ne tik aukštosiose mokyklose ar tyrimų institutuose. Šiais laikais daug verslo įmonių atlieka mokslinius tyrimus, neretai laipsnis būtinas norint dalyvauti svarbiuose projektuose.