Studijos

Kartografija – mokslas apie žemėlapius ir geografinius duomenis, naudojamus jiems sudaryti.
Pagrindinės šio mokslo kryptys – įvairių reiškinių erdvinė analizė ir mokslinis vizualizavimas. Pagrindinis instrumentas – geografinės informacijos sistemų programų paketai (GIS). Studijų metu įgytos žinias ir gebėjimai gali būti pritaikyti labai įvairiose srityse.

 

Kartografijos studijų programos absolventas yra įsisavinęs šiuolaikiškas programų sistemas, geografinių duomenų kaupimo, tvarkymo, analizės, žemėlapių bei atlasų sudarymo principus. Jis suvokia vaizdinio informacijos pateikimo svarbą ir galimybes, moka teorines žinias kūrybiškai, kritiškai ir novatoriškai taikyti visuomenės ir gamtos reiškinių kartografiniam modeliavimui.

 

Kartografijos studijos – ne tik apie žemėlapius, o apie daugybę įdomių  dalykų, kuriuos galima vaizduoti žemėlapiuose. Apie įvairiausias žemėlapio formas ir paskirtis. Apie gamtą, žmones ir kompiuterius. Apie teorijas, kurias taikome praktiškai ir gyvenimišką patirtį, kurią paaiškiname teoriškai. Apie geografiją – šiuolaikine informacinių technologijų kalba!

 

  • Vaizduotė svarbesnė už žinias. Logika nuves nuo A iki B. Vaizduotė nuves bet kur.
  • Nenustokite abejoti. Smalsumas turi savas priežastis egzistuoti.
  • Gamta mums parodo tik liūto uodegą. Liūto neaprėpiame dėl jo didumo, bet jis yra.
  • Tiesa yra tai, kas visada išlaiko patirties testą.
  • Išsilavinimas yra tai, kas išlieka net pamiršus viską, ko išmokote mokykloje.
  • Tas, kuris niekada neklydo, niekada nebandė nieko naujo.
  • Kiekvienas gudrus kvailys gali paversti dalykus didesniais, sudėtingesniais ir žiauresniais. Reikia genialumo ir drąsos eiti priešinga kryptimi.

(Albertas Einšteinas)

 

 

 

KVIEČIAME STUDIJUOTI KARTOGRAFIJOS MAGISTRANTŪROJE!

Tai puikus pasirinkimas įvairių sričių bakalaurams, kurie sieja savo ateitį su geografiniais tyrimais, geografinės informacijos sistemomis  ir žemėlapiais.  Studijų programa nuolat tobulinama ir atnaujinama. Dauguma dėstytojų dirba ir kitose įstaigose, projektuose, todėl turi sukaupę naudingos patirties, kuria mielai dalinasi su studentais.